• 002 aula 2019.JPG
  • 004 aula 2019.JPG
  • 005 aula 2019.JPG
  • 006 aula 2019.JPG

Zapraszamy do dziewiątki - szkoły w drodze

PRZYSTĄPILIŚMY DO RUCHU BUDZĄCYCH SIĘ SZKÓŁ!

„Szkoły mogą dalej funkcjonować tak, jak funkcjonują od niemal dwustu lat, ale – jak wszystko wokół nas – mogą się też zmieniać. Wszystko zależy od nas”

(źródło: „Manifest” Budzącej się Szkoły”)

Od trzech lat podążamy konsekwentnie drogą rozwoju w kierunku stawania się szkołą przyjazną uczniowi. Obraliśmy kierunek innowacyjności i kreatywności w procesie uczenia się, modyfikujemy nasze zasady oceniania – tak, aby ocena wspierała ucznia a nie stresowała, inspirujemy się placówkami daltońskimi i demokratycznymi. Jesteśmy świadomi, że zmiana jest procesem, że potrzeba czasu i cierpliwości, aby małe sukcesy przyniosły przełom. Takim przełomem jest dzisiaj dla nas przystąpienie do ruchu Budzących się Szkół. Jest to inicjatywa, która wpiera edukację oddolnie – to reforma, która zaczyna się w klasie, na każdej lekcji, dzięki nauczycielom, którzy chcą są rozwijać siebie  i swoich uczniów.

Misja Budzącej się szkoły

Oddolna inicjatywa Budząca Się Szkoła:

1. Wspiera transformację kultury szkolnej od opartej na przekazie wiedzy, do opartej na rozwoju potencjału, czyli: od nauczania do uczenia się.
  2. Wzmacnia szkolnych inspiratorów zmian – osoby, które na co dzień zmieniają szkolną rzeczywistość od dołu i od środka.
  3. Stawia na Nauczycielki i Nauczycieli!
  4. Promuje najlepsze praktyki i najnowsze odkrycia z obszaru edukacji.
  5. Wierzy w indywidualny potencjał każdej Szkoły oraz każdego Dyrektora, Nauczyciela i Ucznia.
  6. Pomaga szkołom nawiązywać relacje i wymieniać się doświadczeniami.
  7. Jest neutralny politycznie, religijnie i światopoglądowo.

Rekrutacja 2019

Kostka Rubika

7. Międzyszkolny Konkurs Układania Kostki Rubika

Regulamin i karta zgłoszeniowa

Międzyszkolny Konkurs Układania Kostki Rubika na Czas

o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 im. Bohaterów Westerplatte w Koninie

16 maja 2019 r.

30 września nasza klasę I b odwiedziła pani psycholog Iwona Michalak - Jędrzejczak, mama jednego z uczniów i przeprowadziła zajęcia integrujące grupę.

Wszystkie zabawy i ćwiczenia bardzo nam się podobały i na pewno dzięki nim lepej się poznaliśmy. Dziękujemy!