Czym się inspirujemy
Facebook

       AKTUALNOŚCI       O SZKOLE       ŻYCIE SZKOŁY       DLA RODZICA     INNOWACYJNOŚĆ W SP9       GALERIA       KONTAKT 

NASZE INSPIRACJE, CZYLI DOKĄD ZMIERZAMY

Wizja naszej szkoły zakłada, że staniemy się miejscem sprzyjającym integracji, bezpieczym i nowoczesnym.

Inspiracją są dla nas Ci, którzy dążą do rozwoju i zmieniają się razem z rzeczywistością.

Szkoła także powinna się zmieniać, rozwijać, poszukiwać i motywować.

Inspiracją są dla nas Ci, którzy pokazują nowe rozwiązania, działają niestandardowo, zarażają swoim optymizmem i potrafią nas zmotywować do zmian na lepsze :-)

 

Nasze inspiracje

http://www.budzacasieszkola.pl/

https://www.facebook.com/budzacasieszkola/?hc_ref=ARQtABcPVxrVE8AN8HWFHjtu4muXT5LEt9bwoN9SucWpD-6yGY9UH5AzgRnJ5jTA6Iw

 

http://www.plandaltonski.pl/

https://www.facebook.com/events/425885877831618/

 

 

Gdzie byliśmy, by się inspirować?

Nasi nauczyciele nie tylko szkolą się, by edukację w szkole czynić bardziej przyjazną uczniowi, ale również odwiedzają inne placówki, które są liderami w tej dziedzinie.

 

Odwiedziliśmy jedną z Budzących się Szkół w Płocku


"Spotkanie budzących się szkół - ponad 80 osób z całej Polski przyjechało do szkoły Cogito po inspirację, wiedzę i wsparcie. Niezwykły dzień, niezwykli ludzie, niezwykla energia. Nauczyciele Cogito dzielili się swoimi doświadczeniami, dr Marzena Żylinska zainspirowala wykładem. Pięknie jest patrzeć jak wielu ludzi zwiazanych ze szkołą widzi potrzebę zmian."

 

Byliśmy w No Bell - szkole, która uzyskała tytuł najlepszej na świecie w Konkursie Edumission

Nauczyciele naszej szkoły wybrali się do Konstancina, by wziąć udział w konferencji „Od nauczania do kultury uczenia się. Uczniowie twórcami materiałów dydaktycznych”. Konferencję otworzył wykład Margaret Rasfeld, która mówiła o tym, dlaczego model szkoły musi się zmieniać i w jaki sposób organizować naukę, by przygotować absolwentów szkół do dorosłego życia. Margaret jest założycielką berlińskiej „budzącej się” szkoły, o której mówi się w tej chwili w całej Europie. W kolejnej części konferencji wystąpiła pani Marzena Żylińska, która w swoim wykładzie: „Wstrzymać nauczycieli i ruszyć uczniów” zwróciła przede wszystkim uwagę na metody, jakich powinien użyć nauczyciel, aby umożliwić uczniom ich wszechstronny rozwój oraz efektywną naukę. Część teoretyczną konferencji zakończyła debata, w której wzięły udział: Margaret Rasfeld (założycielka szkoły w Berlinie ESBZ), Marzena Żylińska (metodyk i neurodydaktyk), Bożena Będzińska - Wosik (dyrektor SP nr 81 w Łodzi), Izabella Gorczyca (dyrektor szkoły No Bell w Konstancinie Jeziornie) oraz Luiza Kalinowska- Skutnik (dyrektor szkoły Cogito w Płocku – w której niedawno również gościliśmy). Prowadzący debatę chcieli przede wszystkim wskazać, jak wyglądała ich droga od pruskiego modelu szkoły do nowej kultury uczenia. 

 Część praktyczna (warsztatowa) odbyła się w szkole podstawowej No Bell, która w ubiegłym roku uzyskała tytuł najbardziej innowacyjnej.

W trakcie warsztatów dyskutowano o różnego rodzaju metodach pracy twórczej, jakie nauczyciel może wykorzystać w trakcie lekcji. Podkreślano, że to uczniowie powinni zostać twórcami materiałów dydaktycznych. Swoimi pomysłami dzielili się nauczyciele z płockiego Cogito, łódzkiego SP 81 oraz konstancińskiego No Bell. Było inspirująco, twórczo i ciekawie.

 

Znalezione obrazy dla zapytania Budząca się szkoła konferencja konstancin

 Znalezione obrazy dla zapytania Budząca się szkoła konferencja konstancin

Podobny obraz  Znalezione obrazy dla zapytania Budząca się szkoła konferencja konstancin