Innowacje
Facebook

       AKTUALNOŚCI       O SZKOLE       ŻYCIE SZKOŁY       DLA RODZICA       WYDARZENIA       INNOWACYJNOŚĆ W SP9       GALERIA       KONTAKT 

W naszej szkole od kilku już lat wprowadzamy innowacje, realizowane w ramach lekcji oraz zajęć pozalekcyjnych. Innowacja polega na wprowadzaniu działań nowych – dotąd niestosowanych w szkole, niestandardowych, korzystnie wpływających na jakość pracy szkoły. 

Innowacje 2018 / 2019

  • "Gram w szachy"
    Maciej Wanke
    wrzesień 2018 r. - czerwiec 2021 r.
    (oddział innowacyjny 2. etapu edukacyjnego)

  • „Tablet i ty – edukacyjne zabawy dla dzieci w młodszym wieku szkolnym”
    Jolanta Grembka
    1 września 2016 r. – 31 sierpnia 2019 r.
    (edukacja wczesnoszkolna)

  • „Świetlicowy Klub Młodego Detektywa”
    Elżbieta Telman
    wrzesień 2018 r. – czerwiec 2019 r.
    (chętna grupa dzieci ze świetlicy szkolnej klas I - IV)

  • „Zajęcia dodatkowe dla uczniów klas 6 – 7 przygotowujące do dwujęzyczności”
    Magdalena Cieplińska
    wrzesień 2017 r. – czerwiec 2019 r.
    (oddziały VI – VII)

  • „Piszę, bo lubię” – zastosowanie techniki swobodnego tekstu C. Freineta w stymulowaniu aktywności językowej dziecka”
    Ewa Barczak, Sylwia Oblizajek, Ewa Jaworska (od roku szk. 2018 / 2019)
    rok szkolny 2017/2018 i 2018/2019 r.
    (uczniowie klas II i III)

  • „W Krainie Ortografii”
    Iwona Królikowska, Donata Pawłowska, Ewa Okuniewska, Agnieszka Ziemniarska
    rok szkolny 2017/2018, 2018/2019, 2019/2020 r. (trzy lata w tych samych oddziałach).
    (uczniowie klas Ia i Id)

  • „Nauczę się uczyć”
    Agnieszka Celm-Ziółkowska, Anna Cieślak, Dagmara Kuznowicz-Wolska, Dominika Makuła, Jolanta Małolepsza, Edyta Sompolińska, Emilia Staszak, Marita Tomaszewska Małgorzata Wąchnicka, Marzena Zielezińska
    rok szkolny 2018 / 2019
    (uczniowie klas IV)

  • „Oddział innowacyjny”
    Joanna Woźniak, Ewa Walczak, Danuta Radzymińska
    rok szkolny 2018/2019, 2019/2020 r. , 2020/2021 z możliwością przedłużenia na kolejne dwa lata
    (klasa 4g od r. szk. 2018/19)

  • „Oddział innowacyjny”
    Bogumiła Bartczak, Izabela Śmiechowska
    rok szkolny 2018/2019, 2019/2020 r. , 2020/2021
    (klasa 1a od r. szk. 2018/19)

  • „Utrwalenie wiedzy i umiejętności z wybranych przedmiotów na lekcji wychowania fizycznego”
    Robert Antas, Ewa Walczak, Marlena Bidzińska, Anna Cieślak
    rok szkolny 2018/2019
    (klasa 5e)

  • „Angielski na co dzień – elementy dwujęzyczności w edukacji wczesnoszkolnej”
    Ewa Barczak, Ewa Jaworska
    pilotażowo rok szkolny 2018/2019, kontynuacja w cyklu trzyletnim: wrzesień 2019 - 2022
    (pilotażowo klasa 3b, cykl trzyletni: wybrany oddział integracyjny)

  • „Doświadczamy, obserwujemy – poznajemy tajemnice przyrody”
    Arleta Bartosiewicz
    od 03.10.2016 r. do 31.05.2019 r.
    (klasy IV - VI)

  • „Klub Młodego Patrioty”
    Iwona Żak, Anna Nowak
    rok szkolny 2018 / 2019
    (klasy I – III)

  • „Wirtualna klasa”
    Agnieszka Celm – Ziółkowska, Jolanta Małolepsza, Elżbieta Muszalska, Beata Głowacka, Małgorzata Jałkiewicz, Alicja Warzych, Natalia Szczepaniak, Sylwia Łagowska
    rok szkolny 2018 /2019
    (klasy IV – VIII i oddziały gimnazjalne)

  • „Rozwiązywanie problemów edukacyjnych i wychowawczych uczniów klasy 2c”
    Emilia Wiewiórska
    październik 2018 r. – czerwiec 2019 r.
    (uczniowie i rodzice klasy 2c)

  • „Kodowanie na dywanie – zajęcia kształtujące kompetencje cyfrowe”
    Elżbieta Telman, Katarzyna Jankowska - Mularska
    wrzesień 2018 r. – czerwiec 2019 r.
    (chętni uczniowie ze szkolnej świetlicy, klasy I – IV)

  • „Projekt edukacyjny metodą WebQuest”
    Daria Hyża-Przeździecka, Mirosława Szeląg
    1. półrocze roku szkolnego 2018/2019
    uczniowie klas 3. oddz. gimnazjalnych