Konkursy
Facebook

       AKTUALNOŚCI       O SZKOLE       ŻYCIE SZKOŁY       DLA RODZICA     INNOWACYJNOŚĆ W SP9       GALERIA       KONTAKT 

W piątek 2 lutego 2018 r. w murach naszej szkoły odbył się drugi turniej szachowy z cyklu Cztery pory roku. W Zimowym turnieju szachowym wzięło udział 59 uczniów z trzech konińskich szkół podstawowych.

Po rozegraniu sześciu rund wyłoniono laureatów w czterech kategoriach.

Trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej zajęli chłopcy z klas I-III. Zwycięzcą całego turnieju, a zarazem swojej kategorii, czyli chłopców klas I-III został Paweł Kazimierczak
z klasy IIIb . Drugie miejsce wywalczył tryumfator poprzedniego turnieju Krystian Skoczylas z Akademii Młodego Człowieka, a na trzecim miejscu uplasował się Nikodem Schulz ze Szkoły Podstawowej nr 15.

W kategorii dziewcząt klas I-III najlepszą okazała się Hanna Szadek z AMC. Drugie miejsce wywalczyła Maja Wysocka z SP15 a na trzecim miejscu stanęła Maria Prośniewska także z AMC.

Kategorię Chłopców klas IV-VI wygrał zeszłoroczny tryumfator cyklu Cztery pory roku Oliwier Kamiński z IV e. Drugi był jego kolega z klasy Bartosz Woźniak, a trzecie miejsce zajęli Piotr Kulczyński z IVa wraz z Michałem Kazimierczakiem z VId. Wszyscy ze Szkoły Podstawowej nr 9.

Ostatnią kategorię, czyli dziewcząt z klas IV-VI wygrała najlepsza dziewczynka z zeszłorocznych rozgrywek Sophie Małek z klasy IVb jednocześnie czwarta w klasyfikacji generalnej turnieju. Drugie miejsce wywalczyła Karolina Brzezińska z IVc a trzecie Zuzanna Lubiatowska z IVa, wszystkie z SP 9.

Wyróżnionym młodym szachistom pani dyrektor Joanna Woźniak wręczyła puchary, medale, dyplomy i upominki. Wszyscy uczestnicy Zimowego turnieju szachowego otrzymali dyplomy, upominki, pączki i soczki.Organizatorzy bardzo dziękują rodzicom: paniom Annie Kucharskiej i Katarzynie Małek
oraz panom Przemysławowi Wojterkowskiemu i Arturowi Kazimierczakowi za pomoc
przy organizacji imprezy.
Radzie Rodziców za ufundowanie dzieciom pączków, medali i pucharów. Dyrekcji szkoły za upominki dla uczestników. Paniom Annie Kucharczyk i Aleksandrze Kwaśniewskiej za wydrukowanie dyplomów.
Panu Łukaszowi Michno za pomoc w sędziowaniu zawodów. Panu Robertowi Antasowi oraz klasom VIId i VIIc za przygotowanie sali gimnastycznej do zawodów.

Już dziś zapraszamy na Wiosenny turniej szachowy w kwietniu.

Zdjęcia z turnieju autorstwa pana Artura Kazimierczaka:
https://drive.google.com/open?id=1-ydehnyzNJVMnute2nGrjR76bVFkXpCq

 

 

 

 

 

 

 

 

liu. 

Zdjęcia z turnieju autorstwa pana Artura Kazimierczaka:

https://drive.google.com/open?id=1-ydehnyzNJVMnute2nGrjR76bVFkXpCq