Nauczanie dwujęzyczne to nauczanie w języku polskim i w języku obcym, w tym przypadku w języku angielskim. Oznacza to, że lekcje wybranych przedmiotów prowadzone są w dwóch językach, czyli cała lekcja nie musi być prowadzona w języku obcym, a o proporcjach między językami i formie decyduje nauczyciel, uzależniając to od poziomu wiedzy uczniów.
Oddział dwujęzyczny to klasa, w której uczniowie mają rozszerzoną liczbę godzin języka angielskiego (5 godzin tygodniowo), a nauka odbywa się w grupach. Duża ilość godzin pomaga w rozwijaniu kompetencji językowych, co pozwala na realizację elementów wybranych przedmiotów nie tylko w języku polskim, ale też angielskim. W naszej szkole planujemy uczyć w ten sposób: biologii, historii wiedzy o społeczeństwie. Nie oznacza to jednak, że wspomniane przedmioty będą prowadzone w języku angielskim, aby nie utrudniać uczniom opanowania wiedzy i umiejętności przewidzianych programem nauczania danego przedmiotu. Na tych przedmiotach będą się pojawiały elementy języka obcego, którego ilość i natężenie związane będzie z tematem i możliwością jego realizacji w języku angielskim. O proporcjach między językami i formie zdecyduje nauczyciel, uzależniając to od tematu i poziomu wiedzy uczniów.
Ponadto, nauka języka angielskiego wychodzi poza ramy sali lekcyjnej. Organizowane są m.in.: wycieczki zagraniczne, zamierzamy również organizować spotkania z pracownikami naukowymi PWSZ,
Uczniowie wykonują także projekty edukacyjne w języku obcym.
Nauczanie dwujęzyczna służy do przyswajanie czegoś więcej niż samego języka, pozwala na stosowanie języka jako narzędzia do poznawanie wiedzy z innych przedmiotów.


19 marca klasę 2F (gimnazjalną, dwujęzyczną) odwiedziły nauczycielki z I LO w Koninie. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy między naszymi szkołami dotyczącej dwujęzyczności. Pani Arleta Kędziora Kurz i Pani Małgorzata Starczewska uczestniczyły w lekcji historii dotyczącej Anglii w XVII wieku. Uczniowie chętnie odpowiadali w języku angielskim związane z pojęciami które stworzyły podstawy monarchii parlamentarnej w Anglii np. Bill of Rights, Glorious Revolution. Dziękujemy za spotkanie i wymianę doświadczeń.