świetlica

Dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w warsztatach plastycznych organizowanych przez Muzeum Okręgowe w Koninie pod nazwą „Gucio zaczarowany”. Składały się one z dwóch części – teoretycznej, podczas której uczniowie zostali zapoznani z fragmentami książki konińskiej pisarki Zofii Urbanowskiej „Gucio zaczarowany” oraz praktycznej polegającej na wykonaniu ilustracji do przeczytanego fragmentu. Dzieci wykazały się niezwykłym talentem – powstały piękne prace przedstawiające ogród pełen kwiatów przy blasku księżyca! Była też możliwość wykonania zdjęcia w stroju historycznym, które będzie na pewno super pamiątką z tego wyjazdu.

Na początku roku szkolnego dzieci ze świetlicy szkolnej w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Kodowanie na dywanie” oraz w ramach programu „Uczymy dzieci programować” wzięły udział w wyzwaniu związanym z obchodami Europejskiego Tygodnia Kodowania. Tak naprawdę zdążyliśmy już o tym dawno zapomnieć, a tu taka niespodzianka... Okazało się, że zostaliśmy LAUREATAMI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU Ministerstwa Cyfryzacji ogłoszonego w ramach  Europejskiego Tygodnia Kodowania "1000 pierwszych inicjatyw zgłoszonych w ramach Code Week". Otrzymaliśmy list gratulacyjny od Ministra Cyfryzacji Pana Marka Zagórskiego z podziękowaniami za zaangażowanie w tegoroczną, rekordową pod wieloma względami inicjatywę, a także nagrody - gry Cody Roby, które z pewnością ułatwią i uatrakcyjnią naukę kodowania.

Z przyjemnością informujemy, że międzyszkolny konkurs plastyczny "Drzewo w czterech porach roku”, którego organizatorami byli wychowawcy świetlicy został rozstrzygnięty. Do naszej placówki dotarło wiele wspaniałych i pięknych prac z kilku konińskich szkół podstawowych i z okolic naszego miasta. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań artystycznych u dzieci oraz poszerzanie wiedzy na temat zmienności pór roku. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych kl. I-III oraz kl. IV-VIII.
Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wyobraźnią i pomysłowością. Wykonali wiele pięknych prac, używając przy tym różnych technik plastycznych. Komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia.

Ostatecznie jury postanowiło przyznać nagrody następującym osobom:
klasy I-III :
I miejsce - Marcel Kaczmarek – Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta w Koninie
II miejsce - Laura Kołacka - Szkoła Podstawowa im. Gen. J. Bema w Starym  Mieście
III miejsce - Zuzanna Jankowska - Szkoła Podstawowa im. Gen. J. Bema w Starym Mieście

wyróżnienie:
Krzysztof Gomulski - Szkoła Podstawowa im. Gen. J. Bema w Starym Mieście
Aleksander Ligocki - Szkoła Podstawowa im. Gen. J. Bema w Starym Mieście

klasy IV-VIII :
I miejsce - Wiktoria Skowron – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żychlinie
II miejsce - Aleksandra Makowska - Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie
III miejsce - Zofia Korasiak - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 w Koninie

wyróżnienie :
Amelia Klejna – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Sokółkach

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom! 👏
Nagrody dla laureatów wraz z pamiątkowymi dyplomami zostaną przesłane pocztą tradycyjną na adres szkoły.

Rokrocznie uczniowie ze świetlicy szkolnej odwiedzają Muzeum Okręgowe w Koninie, aby wziąć udział w warsztatach zrobienia jaj - batikowe pisanki. 😍 28 marca br. ponownie grupa pojechała do Gosławic malować jaja wielkanocne. Bez wątpienia warsztaty spodobały się dzieciom, dla niektórych dodatkowe emocje wywołała pierwsza w życiu podróż autobusem MZK. Przyjemne z pożytecznym 👍