świetlica

W Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie odbył się drugi etap Turnieju Świetlic – Konkurs Piosenki. W konkursie wzięło udział 22 przedstawicieli 10 świetlic konińskich szkół podstawowych. Naszą „Dziewiątkę” reprezentowały Olga Pietrzak - uczennica klasy 1e oraz Ania Żak - uczennica klasy 1a, która zdobyła dla naszej szkoły wyróżnienie. Gratulujemy dziewczynkom wspaniałego występu i życzymy dalszych sukcesów na scenie.

Nasza szkoła po raz kolejny włącza się w zbiórkę darów dla rodzin polskiego pochodzenia mieszkających za wschodnią granicą – na Białorusi. W ramach akcji zbierane będą: żywność, przybory szkolne, słodycze i zabawki. Zbiórka potrwa do 28 października – dary przynosić można do świetlicy szkolnej (sala 106). Akcja jest realizowana w ramach projektu "Polska sięga dalej niż myślisz – pomóż Polakom na Wschodzie”. Dziękujemy za każdy dar serca!

Przez ostatnie kilkanaście dni w naszej szkole czuć było prawdziwie świąteczną atmosferę. I nie chodzi tu wcale o mikołajkowe prezenty, które szóstego grudnia wręczał brodaty święty w czerwonej czapce. Ten niesamowity nastrój to zasługa Szlachetnej Paczki, którą przygotowywaliśmy dla potrzebującej rodziny z regionu konińskiego. Zbieranie darów, kiermasze ozdób i słodkości, wspólne pakowanie paczek – na ten czas szkoła zamieniła się w prawdziwą fabrykę prezentów, w której mikołajem mógł zostać każdy.

Wszystko zaczęło się 18 listopada – tego dnia na stronie internetowej Szlachetnej Paczki udostępniona została baza rodzin, które w tym szczególnym przedświątecznym czasie potrzebują wsparcia. Wybraliśmy czteroosobową rodzinę z dwójką dzieci i to właśnie dla niej przygotowaliśmy paczkę. Efekt końcowy zaskoczył nas wszystkich!

Ostateczne statystyki robią wrażenie – po podsumowaniu akcji okazało się, że wspólnie przygotowaliśmy dla rodziny 46 sporych paczek! Hojność społeczności szkolnej nie zna granic – w kartonach znalazło się między innymi 25 kilogramów makaronu, 30 opakowań chusteczek nawilżanych, ponad 20 litrów płynu do naczyń, kilkadziesiąt kostek mydła, puder i oliwki dla niemowląt. Pod warstwami kolorowego papieru rodzina znajdzie również odzież dziecięcą, buty dla starszego dziecka, mleko modyfikowane, pieluszki, kołdrę, poduszkę, pościel, zabawki, słodycze. W jednym z kartonów znalazł się także list do rodziny oraz wykonana przez uczniów kartka z życzeniami bożonarodzeniowymi.

Chcieliśmy, aby w paczce, którą przygotowujemy – oprócz żywności i artykułów pierwszej potrzeby – znalazło się także coś, co będzie niespodzianką dla rodziny. W szczególności zależało nam, aby taki prezent przygotować dla starszego chłopca. Z pomocą przyszło nam Centrum Edukacji i Rozrywki Mikroskala, które przekazało darmowe wejściówki do kina 6D, interaktywnego parku makiet oraz Fabryka Wrażeń, od której otrzymaliśmy bon upominkowy o wartości 100 złotych do sali zabaw. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni! Jak się okazało, przedsiębiorców z wielkim sercem jest w Koninie więcej – dziękujemy także Wypożyczalni Przyczep i Lawet Kedar, która udostępniła nam nieodpłatnie samochód dostawczy, którym mogliśmy przewieźć wszystkie paczki do magazynu centralnego. W sobotę 9 grudnia trafiły one w ręce wolontariuszy Szlachetnej Paczki, którzy przekażą dary rodzinie. Mamy nadzieję, że sprawią im radość i uczynią te święta magicznymi.

26 października w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się konkurs plastyczny organizowany w ramach Turnieju Świetlic. Naszą świetlicę reprezentowali: Nadia Woźniak z klasy 3b oraz Hubert Komorowski z klasy 1c. Uczniowie uważnie wysłuchali wiersza J. Brzechwy „Ciaptak”, a następnie – wykazując się niezwykłą wyobraźnią – wykonali do niego ilustrację. Ich prace zostały docenione przez jury – Nadia zajęła pierwsze, a Hubert drugie miejsce wśród świetlic miasta Konin. Ich sukces sprawił, że nasza świetlica w końcowej klasyfikacji uplasowała się na pierwszym miejscu z 20 punktami. Wernisaż powstałych  prac, na który będą mogli zaprosić swoich bliskich, odbędzie się 7 listopada o godzinie 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury. Wtedy też mali artyści dostaną dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!