IV - VII

Talenty IV - VII

Pierwsze wiersze zaczęła pisać już jako sześciolatka, wprawiając tym w zdumienie swoich rodziców i nauczycieli. Mowa o Jagodzie Jaszczak – obecnie uczennicy szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 9 w Koninie. Dziś ma na swoim koncie niemalże 40 przepięknych utworów poetyckich. Wiele z nich zyskało uznanie w licznych konkursach oraz przeglądach poezji dziecięcej. Nic dziwnego – wczytując się w poszczególne strofy zapisane przez młodą poetkę, można dostrzec zadziwiającą wprost dojrzałość, ogromną wrażliwość, zainteresowanie naturą, świadomość przemijania, ale również ukryte pomiędzy wersami myśli, emocje i uczucia autorki.

Tym razem Jagoda może pochwalić się szczególnie istotnym wydarzeniem – we wrześniu został wydany pierwszy tomik poezji, zawierający wszystkie napisane przez nią do tej pory wiersze. Pięknie ilustrowana książka, licząca aż 56 stron, ukazała się póki co jedynie w czterech egzemplarzach – otrzymają ją osoby, które wspierały autorkę w realizacji marzeń i rozwijały jej miłość do poezji. Znamienny jest fakt, że jedną z nich Jagoda zdecydowała się przekazać na ręce pani dyrektor Doroty Silskiej jako wyraz wdzięczności dla całej społeczności „Dziewiątki”. Także w swojej twórczości nastolatka wiele miejsca poświęca szkole, o której pisze, że „ją ukształtowała i nadała tożsamość”. Jest autorką m.in. wiersza z okazji jubileuszu pięćdziesięciolecia szkoły oraz wierszowanych życzeń na Dzień Edukacji Narodowej.

Mimo tak dużego sukcesu, Jagoda pozostaje dalej bardzo skromną osobą. Zapytana o początek swojej przygody z poezją, odpowiada: „To obserwowanie przyrody, wrażliwość na piękno i uroki otaczającego świata, bogata wyobraźnia podsunęły mi myśl o pisaniu wierszy. Pewnego dnia te wszystkie elementy nieoczekiwanie złożyły się w piękną całość i dały początek mojej pasji pisania. Pierwsze wiersze były dla mnie sporym wyzwaniem, jednak z każdym kolejnym szło coraz lepiej i z roku na rok przybywało pomysłów. Wielu z nich dostarczyło mi życie” – dopowiada Jagoda.

Wiersze zebrane w tomiku są niezwykle różnorodne tematycznie. Część z nich poświęcona jest wydarzeniom historycznym – oddają hołd bohaterom walczącym o niepodległą Polskę oraz postaciom takim jak rotmistrz Pilecki oraz Danuta Siedzikówna „Inka”. Inne dotyczą natury czy zwykłej szarej codzienności, która, zamknięta w poetyckie słowa, nabiera jednak pewnej wyjątkowości.

Jagodzie życzymy wielu dalszych sukcesów i mocno wierzymy, że jej twórczość nie zakończy się na tym jednym tomiku.

Nazywam się Alan Bidziński. Mam 11 lat i jestem uczniem klasy 4a. Moją największą pasją jest pływanie. Od roku uprawiam tę dyscyplinę wyczynowo w miejscowym KTP "Iskra". Trenuję sześć razy w tygodniu i biorę udział w zawodach w całej Polsce. Mam dwa ulubione style - grzbietowy i motylkowy. Moim trenerem jest pan Marcin Turski. W kręgu moich zainteresowań jest także rysunek. Uczęszczam na cotygodniowe zajęcia do pani Izy Kostiukow do konińskiego CKiS - Wieża Ciśnień. Do mojego hobby zaliczam również matematykę.

Tancerki SZKOŁY TAŃCA I BALETU FART KONIN JUSTYNY SZCZAP tańczą w takich stylach, jak: show-dance, modern, jazz, balet oraz trenują akrobatykę. Zajęcia odbywają się 4 razy w tygodniu. To finalistki licznych mistrzostw Polski i Świata, festiwali krajowych i międzynarodowych. Godnie reprezentują nasze miasto i kraj, zdobywając prestiżowe nagrody i wyróżnienia. W zeszłym roku uzyskały tytuł Wicemistrza Polski w kategorii balet. W tym roku zdobyły  I miejsce i tytuł Grand Prix na 8 Wielkopolskim Festiwalu Tańca „Tańczące Trzewiczki” 2017. Przed nimi Mistrzostwa Polski w kategorii modern i balet, następnie Mistrzostwa Polski w kategorii show dance oraz udział w 38 Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

Marta Jaśkiewicz z klasy IVd uczęszcza na zajęcia z karate kyokushin-kan. Marta ćwiczy pod okiem trenera od półtora roku i zdążyła już zostać wicemistrzynią Polski w gapplingu. Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu i sprawiają Marcie dużo radości.

Ania Szymańska i Hania Szymczak z klasy IV d tańczą od 4 lat w grupie tanecznej "From the top kids 2". W 2015 roku zespół zdobył Srebrny Aplauz na 36. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Dziewczynki uczęszczają na zajęcia tańca hip-hopowego dwa razy w tygodniu do Konińskiego Domu Kultury. Taniec sprawia im wielką radość, a zdobyte wyróżnienia przynoszą ogromną satysfakcję.

Cześć, jestem Hania! Opowiem Wam o swoim talencie...Lubię grać na gitarze. Na chwilę obecną gram na ukulele, czyli takiej małej gitarce, jednak naukę zaczęłam od gitary klasycznej. Gram od 2014 r.