Oddziały gimnazjalne

Talenty gimnazjum

Od 4 lat chodzę na zajęcia dodatkowe dla mażoretek. Odbywają się one w Szkole Podstawowej w Kawnicach, do której kiedyś uczęszczałam. Jestem kapitanem naszej drużyny. Spotykamy się co czwartek, aby doskonalić kręcenia „batonem” oraz podrzuty, wyrównywać marsze i nauczyć się czegoś nowego. Przez te lata skład naszej grupy zmieniał się, jednak grupka dziewczyn, która uczęszcza na zajęcia od początku, stała się sercem zespołu. Występowałyśmy 6 razy, ostatnio podczas otwarcia hali widowiskowo - sportowej w Golinie.

Cześć! Nazywam się Maciej Czajkowski. Mam 15 lat, chodzę do Gimnazjum nr 3 w Koninie i od 10 lat gram w piłkę. Moją największą pasję - piłkę nożną - rozwijam w klubie Górnik Konin pod okiem Rafała Szkudelskiego. Jak do tej pory moim największym klubowym osiągnięciem był mecz o CLTS (Centralna Liga Trampkarza Starszego) z Wartą Poznań. Dla mnie największym sukcesem było także zdobycie brązowego medalu w piłce futsalowej w województwie wielkopolskim. Moja inna pasja to motoryzacja.

Taniec to moja pasja od najwcześniejszego dzieciństwa. Gdy miałam 4 lata, zaczęłam tańczyć w „Studio Tańca RYTMIX”. W wieku 7 lat zdobyłam pierwsze miejsce na Krajowych Mistrzostwach Polski w Kaliszu z układem „Czerwony Kapturek”. Dwa razy reprezentowałam nasze miasto i mój zespół na gali „Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie”. Z układem „Czarny baranek” otrzymaliśmy Srebrny Aplauz, natomiast z układem „Kurczaki” kilka lat później Brązowy Aplauz. Ostatnie dwa lata spędziłam w zespole „CKIS Konin”, z którym na „Tańczących Trzewiczkach” wywalczyłyśmy pierwsze miejsce. Uwielbiam taniec oraz gimnastykę artystyczną, które czynią mnie szczęśliwą i zawsze są w moim sercu.

Jazda konna to zarówno mój sport, jak również moja pasja i sposób na spędzanie wolnego czasu. Jeżdżę już od bardzo dawna, jednak sportowo i tak ,,na poważnie" zajmuję się tym dopiero od ponad roku. Od listopada 2016 mam doświadczonego, obytego na zawodach konia - Chekkera. Razem wygraliśmy niejedne  zawody, a w tym roku planujemy pierwsze starty na arenie ogólnopolskiej.
W stajni jestem codziennie, a startuję przynajmniej raz w miesiącu. "Ale jak to? Jak godzisz to z nauką?" - pyta mnie wiele osób. Odpowiedź jest prosta - wszystko jest kwestią organizacji.
Własny koń wymaga mnóstwo opieki i pielęgnacji. Dodatkowo koń sportowy potrzebuje ruchu pod siodłem praktycznie codziennie, aby był w formie.
Faktem jest, że będąc amatorem tego sportu nie ma się zbyt wiele wolnego czasu, jednak kocham to i nie zamieniłabym takiego stylu życia na żaden inny.
Jazda konna uczy pokory i cierpliwość. W końcu mamy do czynienia z żywym zwierzęciem, które czuje i wiele rozumie. Praca z koniem musi opierać się na zaufaniu i partnerstwie, w końcu 50% sukcesu zależy właśnie od niego.
Podsumowując: jazda konna to sport, który uzależnia i pochłania nas absolutnie w całości.

Cześć! Nazywam się Julka Wasielewska. Mam 15 lat. Chodzę do Szkoły Podstawowej nr 9 w Koninie i od 8 lat śpiewam. Moją największą pasję, czyli śpiew rozwijam pod okiem Mariusza Urbaniaka w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. Jak do tej pory największym moim osiągnięciem jest udział w programie The Voice Kids pod okiem Tomsona i Barona. Biorąc w nim udział, spełniałam największe marzenie. Moje inne zainteresowania to wizaż i quady. Jeśli chodzi o otrzymane przeze mnie nagrody, najmilej wspominam: „Srebrny aplauz” na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie (jako siedmioletni maluch stanęłam na tak wielkiej scenie), I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Mamy i Taty w Sieradzu, „Złotą Nutę” i oraz nagrodę ZASP na Festiwalu Danuty Rinn w Warszawie.