Godziny pracy specjalistów

Szanowni Państwo,

wkraczamy w drugi semestr tego roku szkolnego, tak trudnego i innego niż minione lata szkolne Państwa dzieci...

W związku z tak nietypową formą edukacji i utrzymującym się stanem niepewności, co do dalszego przebiegu epidemii, chciałabym poinformować Państwa, że specjaliści szkolni (psycholog, pedagog) są niezmiennie do Państwa i dzieci dyspozycji. Zajęcia i inne formy pomocy psychologiczno- pedagogicznej są realizowane zdalnie oraz stacjonarnie, a godziny pracy są dostępne na stronie szkoły.

Szkoła pracuje pełną parą, została zgłoszona między innymi do projektu"Przystań w sieci" dla klas 7-8, o czym już informowaliśmy, a od marca angażujemy się w kolejny projekt dotyczący wsparcia psychicznego.
Wspierać dzieci możemy w różny sposób: stacjonarnie na terenie szkoły lub online. Najważniejsze, abyście Państwo taką potrzebę zgłosili wychowawcy lub bezpośrednio do pedagoga/psychologa szkolnego. Można zadzownić do nas lub skorzystać z poczty służbowej na Vulcanie.

Został utworzony link dla uczniów do kontaktu ze specjalistami szkolnymi według ustalonych dyżurów:

Proszę zachęcać dzieci do kontaktu.

Nasze dyżury online:

- poniedziałek g.9.20-10.30 psycholog Kamila Wojtasik-Żyża (klasy 5-8)
- wtorek g. 8.00-9.00 psycholog Agata Malecha (klasy 1-3)
- środa g.14.00-15.00 pedagog Hanna Rybak (klasy 5-8)
- czwartek g. 9.00-10.00 pedagog Barbara Matela (klasy 1-4)

W imieniu Zespołu przypominam drogę organizacji w szkole pomocy psychologicznej i pedagogicznej dla dziecka:

1. Rodzic/opiekun bezpośrednio kontaktuje się ze specjalistą szkolnym (telefonicznie lub w szkole w godzinach pracy specjalisty).
2. Podczas konsultacji na terenie szkoły specjalista z rodzicem ustala plan pomocy terapeutycznej/wychowawczej dla dziecka.
3. Konsultacje dla rodziców/ zajęcia dla dzieci odbywają się w szkole lub online (Classroom/Skype/Messenger)- zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami pkt 2.

Z życzeniami zdrowia

dr Agata Malecha