Relacje uczestników

Relacje uczestników Erasmus +

Wspomnienia informacje uczestników      

Agnieszka/Edyta kurs językowy

Zajęcia mamy codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 14.30 w trzech blokach. Pierwsze dwa odbywają się w przydzielonej grupie z tym samym nauczycielem. Ich celem jest doskonalenie: czytania, pisania, słuchania, mówienia i słownictwa. Nasze grupy mają charakter międzynarodowy z kursantami z rożnych krajów, w tym np. z Japonii, Ekwadoru, Francji i Niemiec

Pracujemy w grupach na różnych poziomach, do których zostałyśmy przydzielone na podstawie testu kwalifikacyjnego.

Na zajęciach stosowane są rożne formy pracy: uczymy się w parach czy wykorzystujemy gry  i zabawy.

Trzeci blok w ciągu dnia to konwersacje.

Wszystkie zadania, ćwiczenia, gry i zabawy są aranżowane w temacie dnia,  tak, by każdy z każdym porozmawiał.

Co daje mi kurs?

Agnieszka

Podnoszenie umiejętności w słuchaniu i mówieniu. To jest najważniejsze, by swobodnie komunikować się w języku angielskim. Uczę się słuchać innych uczestników z różnych stron świata mówiących  z charakterystycznym dla nich akcentem. Język angielski jest jeden, ale jak różny, zależnie od miejsca na świecie. 

Dzięki rozmowom z innymi uczestnikami kursu poznaję życie w innych państwach, a także metody i sposoby na poprawę komunikacji w języku angielskim.

Edyta

Podnoszę umiejętności w mówieniu i słownictwie. Nabieram swobody w porozumiewaniu się w języku angielskim.

Moje dalsze plany?

Agnieszka

Będą miały na celu polepszanie jakości: słuchania, mówienia, rozumienia i komunikowania się w języku angielskim.

Edyta

Chcę kontynuować naukę języka angielskiego. Rozwijać swoje umiejętności.

Erasmus + Malaga 2024

W kwietniu uczestniczyłyśmy w dwóch kursach metodycznych: „Mindfulness” oraz „Music Therapy”. Nasze grupy miały charakter międzynarodowy i poznałyśmy nauczycieli z Rumunii, Chorwacji, Włoch oraz z Niemiec.

Podczas spotkań dowiedziałyśmy się, jak wyciszyć swój umysł, aby stać się bardziej uważnym słuchaczem i obserwatorem. Wiemy, jak zaakceptować siebie oraz jak ważne jest, aby doceniać a nie oceniać siebie i innych.

Dzięki zajęciom zrozumiałyśmy również wagę ruchu i muzyki w naszym życiu, jak dobrze mogą one wpływać na nas oraz na wykonywaną przez nas pracę.

Warsztaty odbywały się od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 14. Bardzo ciekawe były dla nas zajęcia w terenie. Część spotkań odbywała się w parku oraz w studio jogi, gdzie mogłyśmy zapoznać się z technikami relaksacyjnymi.

Poprzez aktywny ruch i zabawę zdobywałyśmy umiejętności, którymi dzielimy się z naszymi koleżankami i kolegami oraz uczniami.

Poznając nauczycieli z innych krajów, wymienialiśmy się spostrzeżeniami i doświadczeniami z pracy. Wspólnie tworzyliśmy i omawialiśmy sposoby, które mogą uatrakcyjnić nasze zajęcia, wpłynąć pozytywnie na nas i na osoby z którymi pracujemy.

Udział w międzynarodowych kursach w ramach programu Erasmus+ daje również możliwość praktycznego użycia języka angielskiego, który był naszym wspólnym językiem do komunikacji podczas zajęć.

Magdalena: dowiedziałam się, że muzyka może być terapią, ulepsza zdrowie psychiczne i rozwija moje profesjonalne podejście do innych.

Kursy wzmocniły moją tolerancję do drugiego człowieka i nauczyły mnie, że nie należy oceniać innych.

Nauczyłam się, że można się skupiać na sobie, bez wyrzutów sumienia, bo moje lepsze samopoczucie wywiera pozytywny wpływ na otoczenie.

Małgorzata: jestem pod wrażeniem tego, jak proste zabawy, ruch, muzyka wpływają pozytywnie na nas, na spostrzeganie siebie i innych. Jeśli jesteś otwarty na świat, to świat jest otwarty na Ciebie. Akceptując siebie, akceptujesz innych.

Erasmus+ otwiera umysły, daje możliwość rozwoju i poszerzania horyzontów.

Narodowa Agencja i Komisja Europejska nie biorą odpowiedzialności za publikowane treści.