Adwokaci rozjaśniają prawo

Organizatorem akcji jest Komisja Edukacji Prawnej Naczelnej Rady Adwokackiej.

Celem akcji jest przekazanie młodzieży wiedzy na temat tego, jak unikać zagrożeń prawnych, na które mogą się natknąć korzystając na co dzień z internetu. Średnio co sekundę ktoś, często nieświadomie, dokonuje jakiejś czynności prawnej przez Internet, takiej jak zakupy online, słuchanie koncertów, oglądanie filmów czy korzystanie z gier online.

Akcja cieszy się dużą popularnością. Swój akces zgłosiło około 150 szkół z całego kraju. Lekcje prowadzone są dla uczniów VII i VIII klas szkoły podstawowej, II klas liceów oraz dla podopiecznych Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Po sukcesie I edycji akcji „Adwokaci rozjaśniają prawo” w 2022 r., mecenasi wracają do szkół, tym razem by pokazać młodzieży, jak się bronić przed cyberhejtem, cyberstalkingiem, jak prawnie zwalczać nienawiść w wirtualnym świecie.

https://www.adwokatura.pl/z-zycia-nra/adwokaci-rozjasniaja-prawo-zbliza-sie-koniec-akcji-edukacyjnej/

Comments are closed.