Informacja o projekcie ” Laboratoria Przyszłości”

laboratoria przyszlosci logo

laboratoria przyszlosci logo

Nasza szkoła bierze udział w projekcie: Laboratoria Przyszłości. Jest to program realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Priorytetowym celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów oraz rozwijaniu zainteresowań.

W ramach tego programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 261 900 zł na zakup wyposażenia do szeroko rozumianych pracowni technicznych.
Za otrzymane środki zakupiliśmy m.in.: drukarki 3D wraz z akcesoriami, mikrokontrolery z czujnikami, kamerę cyfrową, statywy, mikrofony i oświetlenie do realizacji nagrań, stoły i narzędzia techniczne, maszynę do szycia, sprzęt gospodarstwa domowego do pracowni kulinarnej, wyposażenie zapewniające bezpieczeństwo i higienę pracy, roboty dla młodszych i starszych uczniów, długopisy 3D, gogle Wirtualnej Rzeczywistości.

Sprzęt z programu Laboratoria Przyszłości uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania na wielu obowiązkowych zajęciach edukacyjnych oraz w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.
Szczegółowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://www.gov.pl/web/laboratoria

Comments are closed.