Dzień koreański w naszej szkole

DZIEŃ KOREAŃSKI W NASZEJ SZKOLE 🇰🇷

„Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.” – te słowa Isaaca Newtona przyświecały spotkaniu międzykulturowemu, które odbyło się dzisiaj w naszej Szkole. Przebywający w naszym mieście od tygodnia goście z Korei Pd. przygotowali dla naszej społeczności szereg niespodzianek 🙂 Po spotkaniu z Dyrekcją Szkoły polscy i koreńscy wolontariusze przeprowadzili w kilku klasach warsztaty kulturowe.

Podczas nich każdy uczeń mógł zaprojektować dla siebie torbę 🛍 oraz bransoletkę📿 poznać koreańskie zwyczaje i kulturę oraz wziąć udział w zabawach integracyjnych 👬👫

W ramach wymiany doswiadczeń nasi uczniowie również zaprezentowali przygotowane przez siebie prezentacje o Polsce🇵🇱 Finałowym punktem programu był przgotowany przez Koreańczyków taneczny występ 💃 podczas którego mogliśmy obejrzeć pokazy: taekwondo, KPOP oraz tradycyjny koreański taniec z wachlarzami. Żegnając się z naszymi gośćmi, wymieniliśmy się pamiątkowymi podarunkami 🎁

Ten dzień z pewnością wzbogacił nas o nowe doświadczenia i potwierdził, że warto być otwartym na świat 🌐 bo można spotkać wielu ciekawych i życzliwych ludzi! 🙂🙂

Poprzedni

Następny

Comments are closed.